O mnie

Tomasz WinskiNazywam się Tomasz Wiński (Harjeet Singh). Praktykuję jogę od mniej więcej 30 roku życia (a jestem z rocznika 1966). Przez wiele lat ćwiczyłem hatha jogę oraz jogę tantryczną. Praktykę Jogi Kundalini rozpocząłęm w styczniu 2006 roku z Sarb Jot Kaur Khalsa i Hari Dev Singh. Ukończyłem pierwszy w Polsce kurs nauczycielski Jogi Kundalini, posiadam certyfikat nauczycielski Kundalini Research Institute, jestem także członkiem International Kundalini Yoga Teachers Association (IKYTA). Od stycznia 2008 roku uczę Jogi Kundalini w Polsce i na Ukrainie. Posiadam certyfikat organizacji Super Health, akredytowanej przy Światowej Organizacji Zdrowia ONZ, w leczeniu uzależnień i uwalnianiu od nałogów, przy pomocy jogaterapii i diety. Ukończyłem Beyond Addiction - certyfikowany przez Kundalini Research Institute program pracy z uzależnieniami dla nauczycieli Jogi Kundalini. Praktykuję Sat Nam Rasayan, czyli sztukę uzdrawiania i medytacji w tradycji Jogi Kundalini, otrzymałem certyfikat uzdrowiciela tej technologii od żyjącego mistrza Guru Dev Singha. Prowadzę także zajęcia jogi dla dzieci. Posiadam certyfikat Radiant Child Yoga Teacher Training Program oraz certyfikat Childplay Yoga z Gurudass Kaur.

Moją drugą życiową pasją jest astrologia. Jestem praktykującym astrologiem, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego oraz Astrological Association of Great Britain. Zapraszam na mojego astrologicznego bloga Astrologus.pl, gdzie zamieszczam także artykuły poświęcone jodze.

Jestem także Certyfikowanym Coachem i Hipnoterapeutą. Wykorzystuję te metody i techniki do pracy z klientami i jestem zafascynowany tym, jakie rezultaty daje coaching i hipnoterpia właśnie w połączeniu z Jogą Kundalini.

A joga? Moja przygoda z jogą trwa nieprzerwanie od wielu lat, bo joga jest dla mnie jak paliwo, daje mi zdrowie, daje siłę i energię fizyczną, a także psychiczną. Daje harmonię i umiejętność zachowania równowagi w trudnych sytuacjach życiowych. Wiem, że gdyby nie praktyka jogi, to moje życie potoczyłoby się zupełnie inaczej. Byłoby mi chyba trudniej. I byłbym innym człowiekiem.

W mojej jogicznej wędrówce napotkałem wspaniałych, wyjątkowych ludzi i mistrzów, którym jestem wdzięczny za naukę i za doświadczenie. Bez nich nie byłbym tutaj i teraz: B.K.S. Iyengar, Ar Luczis Pustota, Swami Shuddhananda Giri, Sławek Bubicz, Leszek Mioduchowski, a także moi nauczyciele Jogi Kundalini Hari Dev Singh i Sarb Jot Kaur, Satya Singh, Sundar Singh oraz Guru Dev Singh. Przy każdym się zatrzymałem i każdy z nich wniósł do mojego życia pewną jego nieśmiertelną cząstkę, a ja jestem losowi wdzięczny, że dane mi było ich spotkać.

Kiedy pierwszy raz znalazłem się na sesji Jogi Kundalini, to było jak miłość od pierwszego wejrzenia. Od pierwszej sesji wiedziałem, że właśnie znalazłem moją ścieżkę. I że kurs nauczycielski to jedyna możliwa alternatywa. A czego się nie robi dla miłości.

joga kundaliniChciałbym, żebyś Ty także doświadczył technologii i siły Jogi Kundalini. Era Wodnika już jest faktem. Czy to już czujesz, czy nie, czy tego chcesz, czy nie. Czas na zmianę. Dlatego zapraszam Cię do wspólnej praktyki, na sesje i zajęcia jogi. Pozwól, niech joga po prostu STAJE się w Twoim życiu.