Sadhana /Czytelnia Kundalini/

WSTAŃ RANO, ĆWICZ CIAŁO I MEDYTUJ!

Sadhana to codzienna praktyka duchowa. Sadhana jest samodyscypliną, która pozwala nam wyrażać Nieskończone w naszej własnej jaźni. Jest to czas dostrzegania wzorców, które nas oddalają od wyższej świadomości, oraz okazja do przekraczania tych wzorców. Sadhana jest świadomym działaniem; świadomie wybieramy by wstawać, ćwiczyć ciało i medytować. Poranna sadhana jest jak "sprzątanie" świadomości.

Joga Kundalini

Czas trwania sadhany - 2,5 godziny, jest określony przez prawo karmy: wszystko co ofiarujecie, otrzymacie z powrotem dziesięciokrotnie. Tak więc poświęcając 1/10 dnia waszej wyższej świadomości, dostaniecie specjalną energię na cały dzień. Czas przed wschodem słońca jest bardzo korzystny dla medytacji. W tych godzinach jest dużo prany, a rytmy ciała są bardziej nastawione na wspieranie fizycznego oczyszczania, niż w innej części dnia.

Sadhana grupowa - wykonywanie sadhany w grupie rozwija świadomość grupową, Na początku sadhany każdy ma inną wibrację. Niektórzy są radośni, inni wypełnieni troskami, są też tacy, którzy mają inne oczekiwania wobec sadhany. Im więcej jest ludzi na sadhanie, tym bardziej te jednostkowe różnice się równoważą i harmonizują. Szczęście jednej osoby równoważy smutek innej. Jednostkowe aury stapiają się i tworzą aurę grupową. Jeśli grupa zestroi się z Nieskończonym, powstaje tęczowa aura odzwierciedlająca wszystkie kolory. Ta zmiana w aurze pomaga osobie praktykującej uczynić krok poza swoje EGO. Po porannej sadhanie jest łatwiej komunikować się z innymi i ten efekt jest odczuwalny przez cały dzień.

Joga Kundalini

W tradycji Jogi Kundalini praktykowana jest grupowa Sadhana dla Ery Wodnika, którą, zgodnie z przekazem, który otrzymaliśmy od Yogi Bhajana, będziemy wykonywać do roku 2012.

Sadhana dla Ery Wodnika trwa 2,5 godziny i składa się z następujących etapów:

  • Japji Sahib (ok. 20 min.) - śpiewanie bądź słuchanie fragmentu słów z "Pani Księgi", Świętej Księgi w tradycji Sikh Darmy (Yogi Bhajan był Sikhem)
  • Krija Jogi Kundalini (ok. 50 min.) - zestaw ćwiczeń jogi dla określonego efektu
  • Relaksacja (ok. 11 minut)
  • Śpiewanie 7 mantr (ok. 60 min.)

Mantry do Sadhany możesz ściągnąć w pliku pdf: Sadhana dla Ery Wodnika