Medytacja ReMan /Czytelnia Kundalini/

O Umyśle, praktykuj jogę w taki sposób:
Niechaj Prawda będzie twoim rogiem, a szczerość twoja ozdobą, i niech medytacja będzie jak balsam, który wcierasz w swoje ciało.
Zdobądź samokontrolę z pomocą swojej liry i miej wsparcie w Naam, Imieniu Boga.
Wibruj Struny Potoku Dźwięków i słuchaj słodkich Pieśni Pana.
Fale słodkiego dźwięku przynoszą ekstazę i poprzez Pieśni Pana wypełnia cię Boska Wiedza.
Demony i półbogi w swoich niebiańskich rydwanach będą w zachwycie, a mędrcy bedą przepełnieni rozkoszą.
Naucz swoją duszę, aby ubrałą pas samokontroli i śpiewała imię Pana nawet wtedy, kiedy milczy.
I tak, twoje ciało zawsze pozostanie jak złoto, a śmierć nigdy nie znajdzie się przy tobie.
(ReMan)

Co roku, u stóp Himalajów, nad brzegiem świętej rzeki Ganges spotykamy się w dużej grupie osób praktykujących Jogę Kundalini, żeby śpiewać ReMan Shabad. Praktyka odbywa się w aszramie Śri Aurobindo w Indiach, niedaleko Riszikeszu, pod czujnym okiem mistrza Jogi Kundalini i Sat Nam Rasayan, Guru Dev Singha. Wspólna praktyka trwa nieprzerwanie przez 7 dni, aż do momentu osiągnięcia 11000 powtórzeń mantry.

Kolejna praktyka ReMan odbędzie się w dniach od 23 lutego do 1 marca 2011 roku. Retreat kończy się 2 marca, żeby po zakończeniu praktyki można było wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Jogi, który odbywa się w leżącym nieopodal Riszikeszu.

Informacje organizacyjne, koszty udziału w retreacie oraz formularz zgłoszeniowy na ReMan znajdziesz na stronie: satnamrasayan.de

Co to jest ReMan?

ReMan jest to tzw. Shabad, czyli mantra, śpiewana w formie hymnu. Pochodzi z Dasam Granth, czyli hymnów skomponowanych i przekazanych przez mistrza tradycji Jogi Kundalini, tzw. 10 Guru Sikhów, Guru Gobind Singha. Z Dasam Granth pochodzi także, znane praktykującym Jogę Kundalini, tzw. Jaap Sahib.

Guru Dev Singh mówi o tej mantrze, że spośród tych, które on zna, jest to mantra najdoskonalej opisująca esencję tego, czym jest praktykowanie jogi. Recytując i praktykując 11000 powtórzeń ReMan stopniowo jednoczymy się z przekazem tego hymnu i możemy stać się doskonałymi joginami.

Yogi Bhajan twierdził, że praktyka 11000 powtórzeń ReMan daje praktykującej to osobie "Złotą Aurę".

Joga Kundalini