Pran Sutry /Czytelnia Kundalini/

joga kundalini
Kiedy przychodziłeś na świat, wtedy ty płakałeś, a świat się radował.
Przeżyj swoje życie w taki sposób, żeby w momencie twojej śmierci świat płakał, a ty żebyś się radował.
(Yogi Bhajan)Co to są Pran Sutry?

Pran Sutry, są to mantry, które wykorzystujemy w procesie umierania. Wykorzystujemy je zarówno bezpośrednio w początkowym momencie umierania, po to, żeby połączyć się z naszą Boską Naturą, jak też w okresie między 5 i 22 dniem po śmierci. Wtedy nasza dusza powinna opuścić ziemskie pole elektromagnetyczne. Wiele dusz nie jest zdolnych tego zrobić, albo z powodu strachu, albo przywiązania do ziemskiej rzeczywistości. Jest to wtedy właściwy moment na to, żeby użyć pran sutry. Zaleca się wybrać dla siebie określoną pran sutrę i nauczyć się ją śpiewać, tak, żeby towarzyszyła nam automatycznie, w chwilach kryzysu. I potem, także automatycznie, w momencie śmierci.

Jest wiele pran sutr. Wszystkie religie mają swoje własne, specjalne modlitwy (na przykład różaniec w religii katolickiej). Każdy z nas może wybrać swoją własną. Podane tutaj pran sutry są jak iniwersalne „klucze” i mogą być użyte przez kogokolwiek, niezależnie od jego duchowej ścieżki. Jedną z takich mantr jest:

Naanak too(n) lehnaa too(n) hai, gur amar too(n) veechaariaa.
Dhan dhan Ram Das gur, jin siriaa tinai savaaria.

Ty jesteś Nanak, Guru Angad, i Guru Amar Das. Niechaj będzie pochwalony Guru Ram Das. Ten, który stworzył ciebie, dał ci piękno i bogactwo!
(Siri Guru Granth Sahib, p. 968)

Uzupełniającą mantrą do powyższej jest:
Pooree hoee karaamaat, Aap sirajanahaarai dhaari-aa
Doskonały jest twój Cud: Stwórca własnoręcznie osadził cię na tronie.

Inne, uniwersalne Pran Sutry:

Wha-hay Guroo – jeśli śpiewasz tą mantrę w momencie śmierci, wtedy nie musisz „przechodzić” przez doswiadczenie panoramy życia, jest to mantra ekstazy, jeśli pragniesz się już więcej nie narodzić i odejść od razu do 4-5 eteru. Mantra składa sie z czterech sylab: WAHEGURU (przy dźwięku „r” język uderza w podniebienie twarde za przednimi zębami).

Saat Nam – dzięki tej mantry w momencie śmierci łączysz się z aniołami i dostajesz pomoc od zmarłych członków rodziny, dobrych duchów. SAAT jest długie (4-6 interwałów czasowych), NAM krótkie (odpowiednio 1-2).

Ram – wymawiane jak jedna sylaba, tą mantrę śpiewasz, jeśli potrzebujesz boskiej pomocy, boskiego wsparcia.

Har – śpiewamy wtedy, jeśli nasza karma jest ciężka i mamy poczucie winy.

EK ONG KAAR

Yogi Bhajan zostawił nam bardzo silną Pran Sutrę na konferencji w Chicago, 4 września 1993 r. Jest to mantra Ek Ong Kaar, która została przekazana przez Guru Nanaka.

EK znaczy: Jedność i jest krótkim dźwiękiem, wybijanym z pępka, śpiewanym tyłem gardła. Jest on dźwiękiem kluczem, który otwiera nas na mantrę ONG, która znaczy: Stwórca. ONG śpiewamy w taki sposób, że językiem blokujemy tył gardła, a dźwięk jest nosowy, produkowany dzięki wibracji w rejonie trzeciego oka. Usta są otwarte, ale powietrze, które fizycznie wibruje w jamie nosowej wychodzi przez nos. Śpiewanie tej mantry stymuluje cały mózg, energetyzuje i czyni cię doskonałym. KAAR oznacza: Stworzenie i jest śpiewane z „otwartym” gardłem. Jego wibracja otwiera serce i stymuluje energię w całym ciele.

Śpiewanie Ek Ong Kaar otwiera szóstą i siódmą czakrę, czyli optymalną drogę dla wyjścia duszy z ciała. Jest to mantra, której systematyczna praktyka sprawia, że żyjemy w stanie doskonałości i przygotowuje nas na spotkanie ze Stwórcą.

Jeżeli ktoś nie wie, jak umrzeć, nie wie jak to zrobić z gracją lub nie wie jak postąpić w ten ostatni moment, to w takim razie jaki jest cel jego życia?
(Yogi Bhajan)